• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Hamilton

  • A Dog That Smokes Weed

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Mulan

  • Horse Girl

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Gorillaz: Reject False Icons

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • The SpongeBob Musical: Live on Stage!

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Klaus

  • Golden Hour

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Jeff Dunham: Beside Himself

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Otherhood

    ★★★

  • Tiffany Haddish Presents: They Ready

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Pavarotti

    ★★★

  • Wasteland

    ★★★★★

  • Chopsticks

    ★★½

  • Always Be My Maybe

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Cans Without Labels

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Wanda Sykes: Not Normal

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★★★

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★★★

  • Circus of Books

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Rapunzel

  • Mr. Osomatsu the Movie

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★