Sort by

chojnowski has logged 33 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inception

Inception

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Edit this entry  
23
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
Edit this entry  
19
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
14
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suburbicon

Suburbicon

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
The Ladykillers

The Ladykillers

2004
×
Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
Edit this entry  
11
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
07
Ghost World

Ghost World

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★★
Edit this entry