• The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • WandaVision

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • 365 Days

  • The Father

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Ip Man 4: The Finale

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★★

  • Extreme Job

    ★★★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

  • The Christmas Chronicles