Sort by

rebecca has logged 93 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie Fairytopia: Mermaidia

Barbie Fairytopia: Mermaidia

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Barbie and the Magic of Pegasus

Barbie and the Magic of Pegasus

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Barbie as The Princess & the Pauper

Barbie as The Princess & the Pauper

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hero

Hero

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry