Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hole

The Hole

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry