Sort by

Daniel has logged 37 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Silent Night Deadly Night 4: Initiation

Silent Night Deadly Night 4: Initiation

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Laid in America

Laid in America

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

Unearthed & Untold: The Path to Pet Sematary

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Body

Dead Body

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Slumber

Slumber

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Angry Video Game Nerd: The Movie

Angry Video Game Nerd: The Movie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

Jack Frost 2: The Revenge of the Mutant Killer Snowman

2000
×
Read the review Edit this entry  
11
Jack Frost

Jack Frost

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Toybox

The Toybox

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry