• Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Men

    ★★★★½

  • Incantation

    ★★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Cellar

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • The Black Phone

    ★★½

  • Midnight Mass

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

  • Hellbender

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

  • Old

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • Nocturne

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • I Care a Lot

  • Tenet

  • Honeydew

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Invisible Man

  • Gretel & Hansel

    ★★★½

  • Possessor

  • Spree

    ★★★★½

  • Cats

  • Klaus

  • Doctor Sleep

  • The Forest of Love

    ★★★★½

  • The Irishman

  • Saint Maud

    ★★★

  • Color Out of Space

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Vivarium

  • Midsommar

  • Good Omens

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • Chernobyl

  • Swallow

  • Pet Sematary

  • Us

  • Happy Death Day 2U

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Lodge

  • Fyre

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • The Haunting of Hill House