Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Desert Flower

Desert Flower

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Men

Men

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Amour

Amour

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cold Fish

Cold Fish

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crash

Crash

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Occult

Occult

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry