Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • How Did We Get Here?

    ★★★★★

  • The House

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

  • Night Teeth

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

  • The Power of the Dog

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Love and Monsters

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Togo

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Love, Simon

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★★★

  • The Babysitter

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Unicorn Store

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ½

  • Death Note

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★