Sort by
  • Kaleidoscope

  • Babylon

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • White Noise

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Night of the Coconut

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Cool Blue Car

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • RRR

    ★★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The History of the Atlanta Falcons

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★½

  • Who Are You, Charlie Brown?

    ★★★

  • The Ice Road

    ★★½

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★★