• Nobody

    ★★★½

  • TINA

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Fake Famous

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Lady and the Dale

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • A Teacher

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Percy

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • Whitmer Thomas: The Golden One

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Cheer

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • David Foster: Off the Record

    ★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Spy

    ★★★

  • The Laundromat

    ★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★