Sort by
  • Saltburn

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★

  • Elvis

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Babadook

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Enemy

    ★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★½

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★★

  • Drive

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Up

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • August Rush

    ★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★

  • Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

    ★★½

  • Spider-Man

    ★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Gladiator

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★★