RSS feed for chris_coffel
  • Uncle Peckerhead

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Death Walks on Nitrate

    ★★½

  • Decapitato: Consequenze Mortali

    ★★★

  • Disco Graveyard

    ★★½

  • Waffle

    ★★

  • Corona Zombies

    ★★★

  • The Doe

    ★★½

  • Sunset on the River Styx

    ★★★

  • Infernal Requiem

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Haunted Swordsman

    ★★★

  • Black Christmas

    ★★½

  • The History of Monsters

    ★★½

  • Noelle

    ★★★

  • We Summon the Darkness

    ★★★★

  • Primal

    ★★★

  • Wild Boar

    ★★

  • Swipe

    ★★★

  • Karaoke Night

    ★★

  • Mermaid Down

    ★★★

  • Making Monsters

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Holiday Hell

  • Blood Quantum

    ★★★★

  • The Fanatic

    ★★½

  • Ferine

    ★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★★

  • The Outsider

    ★★½

  • Itsy Bitsy

    ★★½

  • A Score to Settle

    ★★★

  • Culture Shock

    ★★★

  • Attack of the Demons

    ★★★★

  • Deadcon

    ★★

  • Verotika

    ½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Domino

    ★★★

  • Avengement

    ★★★★

  • Masked Mutilator

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • Georgie

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Porno

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★

  • Knives and Skin

    ★★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Curse of Valburga

    ★★★

  • No Sleep 'Til Christmas

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • D-Railed

  • The Possession of Hannah Grace

    ★★

  • Ugly Sweater Party

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★★★

  • The Wrath

    ★★½

  • Reborn

    ★★½

  • Here There Be Monsters

    ★★★