RSS feed for chris_coffel
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holiday Hell

Holiday Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Bait

Bait

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outsider

The Outsider

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Modern Vampires

Modern Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Aliens, Clowns & Geeks

Aliens, Clowns & Geeks

×
★★★½
Edit this entry  
02
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Strays

Strays

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Edit this entry  
13
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Hellboy

Hellboy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
07
Night Killer

Night Killer

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Culture Shock

Culture Shock

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Attack of the Demons

Attack of the Demons

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Deadcon

Deadcon

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Mute

The Mute

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Belzebuth

Belzebuth

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saint Bernard

Saint Bernard

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saint

Saint

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Lobisome

Lobisome

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Georgie

Georgie

2019
×
★★
Edit this entry  
07
Nightmare Cinema

Nightmare Cinema

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Reborn

Reborn

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Here There Be Monsters

Here There Be Monsters

2018
×
★★★
Edit this entry  
07
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Edit this entry