chris_coffel has logged 22 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
30
House Party

House Party

1990
×
★★★½
Edit this entry  
26
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★½
Edit this entry  
17
Sisters

Sisters

1972
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider Baby

Spider Baby

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Sister of Ursula

The Sister of Ursula

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Forbidden Zone

Forbidden Zone

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Night of the Demons 2

Night of the Demons 2

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Rock 'n' Roll Nightmare

Rock 'n' Roll Nightmare

1987
×
★★
Edit this entry  
04
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
Rawhead Rex

Rawhead Rex

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Roar

Roar

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Car

The Car

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★½
Edit this entry