RSS feed for chris_coffel

chris_coffel has logged 166 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
New Order: Decades

New Order: Decades

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
10
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★½
Edit this entry  
09
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Deadly Dreams

Deadly Dreams

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★½
Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
05
Dial Code Santa Claus

Dial Code Santa Claus

1989
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Edit this entry  
10
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★
Edit this entry  
07
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
06
Godzilla, King of the Monsters!

Godzilla, King of the Monsters!

1956
×
★★½
Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★
Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
11
Holiday Hell

Holiday Hell

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Bait

Bait

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Outsider

The Outsider

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
Pledge Night

Pledge Night

1990
×
★★★
Edit this entry  
26
Killer Crocodile

Killer Crocodile

1989
×
★★★
Edit this entry  
20
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Edit this entry  
14
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★½
Edit this entry  
12
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
12
Modern Vampires

Modern Vampires

1998
×
★★½
Edit this entry  
09
Aliens, Clowns & Geeks

Aliens, Clowns & Geeks

×
★★★½
Edit this entry  
02
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Itsy Bitsy

Itsy Bitsy

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Strays

Strays

1991
×
★★★
Edit this entry  
24
Rambo

Rambo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Edit this entry  
15
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Edit this entry  
03
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Score to Settle

A Score to Settle

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
The Big Bad Fox and Other Tales

The Big Bad Fox and Other Tales

2017
×
★★★½
Edit this entry