• The Man From Toronto

    ★½

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Hollywood Stargirl

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • The Valet

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • The Bubble

  • Umma

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★★

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Dog

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★½

  • Am I Ok?

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★

  • Call Jane

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Rumble

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½