Christopher has logged 28 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Conduct Phase

Conduct Phase

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Turner & Hooch

Turner & Hooch

1989
×
Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
Edit this entry  
06
The Life of Jesus

The Life of Jesus

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Trial

The Trial

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
High Hopes

High Hopes

1988
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Sense of History

A Sense of History

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Duel

Duel

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Quai des Orfèvres

Quai des Orfèvres

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry