• Men

    ★★

  • Firestarter

    ★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • God's Country

    ★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Breaking

    ★★½

  • The Royal Treatment

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Brazen

  • The 355

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • A Kiss Before Christmas

    ★½

  • Swan Song

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • Attica

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Lead Me Home

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Cyrano

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½