Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paloma Faith: As I Am

Paloma Faith: As I Am

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Troll Hunter

Troll Hunter

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rose Matafeo: Horndog

Rose Matafeo: Horndog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Supervention

Supervention

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Mum Tracy Beaker

My Mum Tracy Beaker

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Done

Baby Done

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lazarus

Lazarus

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghosts: The Ghost of Christmas

Ghosts: The Ghost of Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Billy Elliot: The Musical

Billy Elliot: The Musical

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Who: Resolution

Doctor Who: Resolution

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ghosts: The Ghost of Christmas

Ghosts: The Ghost of Christmas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Waters of Mars

Doctor Who: The Waters of Mars

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

Cinderella: A Comic Relief Pantomime for Christmas

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: Voyage of the Damned

Doctor Who: Voyage of the Damned

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
London Hughes: To Catch A D*ck

London Hughes: To Catch A D*ck

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Who: The Runaway Bride

Doctor Who: The Runaway Bride

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kinky Boots: The Musical

Kinky Boots: The Musical

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry