RSS feed for chriscampbell10
  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • The Whalebone Box

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★½

  • Playmobil: The Movie

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Fisherman’s Friends

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Wonder Park

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • For Sama

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bait

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★★

  • Vice

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • Stan & Ollie

    ★★★

  • Green Book

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★