• The 355

    ★★

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • House of Gucci

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Procession

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • In the Heights

    ★★★★★

  • F9

    ★½

  • Finding You

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Voyagers

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Scooby-Doo! The Sword and the Scoob

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • First Date

  • Land

    ★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★

  • Cusp

    ★★★

  • Prime Time

    ★★★

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • Homeroom

    ★★★