• Prey

    ★★★★

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Cry Macho

  • King Richard

    ★★★★★

  • Pig

  • No Sudden Move

    ★½

  • Luca

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Palmer

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • 69: The Saga of Danny Hernandez

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • The Binge

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Tax Collector

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Arkansas

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Togo

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • The Dirt

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Villains

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★½