Sort by

Chris has logged 12 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Meatballs

Meatballs

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Three Wise Cousins

Three Wise Cousins

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kentucky Fried Movie

The Kentucky Fried Movie

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Prescription Thugs

Prescription Thugs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Room

Room

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry