Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Dracula

Dracula

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The X Files

The X Files

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
20
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Grey Cloud Island (Minnesota)

Grey Cloud Island (Minnesota)

×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hush

Hush

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
One Cut of the Dead - Mission: Remote

One Cut of the Dead - Mission: Remote

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Dentist 2

The Dentist 2

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Dentist

The Dentist

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Death House

Death House

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Demon City Shinjuku

Demon City Shinjuku

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Brood

The Brood

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Saw VI

Saw VI

2009
×
Read the review Edit this entry  
19
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
18
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry