Sort by

ChrisFHD has logged 63 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Desperados

Desperados

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild Mountain Thyme

Wild Mountain Thyme

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pass Thru

Pass Thru

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry