• The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Grindland – Red, Monk and the Birth of DIY

  • Scream

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

  • The Green Knight

    ★★★½

  • All the Streets Are Silent: The Convergence of Hip Hop and Skateboarding (1987-1997)

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • On the Count of Three

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★½

  • A Recipe for Seduction

    ★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★½

  • Baker 4

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Gutterbug

    ★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Driveways

    ★★★★

  • Boys of Summer II

  • Monos

    ★★★★