Sort by

chrisgill has logged 12 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dirty Work

Dirty Work

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dirt Bike Kid

The Dirt Bike Kid

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guided By Voices: Watch Me Jumpstart

Guided By Voices: Watch Me Jumpstart

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry