Sort by

Chris has logged 46 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Rampage

Rampage

2018
×
Edit this entry  
02
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Chicago

Chicago

2002
×
Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Unsane

Unsane

2018
×
Edit this entry  
17
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
Edit this entry  
15
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Walk Like a Panther

Walk Like a Panther

2018
×
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
Edit this entry  
25
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
Edit this entry  
25
Blow Out

Blow Out

1981
×
Edit this entry  
24
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
Edit this entry  
23
Mute

Mute

2018
×
Edit this entry  
22
Gringo

Gringo

2018
×
Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read prior review Edit this entry  
06
The Mercy

The Mercy

2017
×
Edit this entry  
06
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
Edit this entry  
05
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
Edit this entry  
28
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bushwick

Bushwick

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Walk with Me

Walk with Me

2017
×
Edit this entry  
07
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Table 19

Table 19

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry