Christopher Rosen has logged 132 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Baby Boom

Baby Boom

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
First Man

First Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Predator

The Predator

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry