RSS feed for ChrisMagovern
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
8:46

8:46

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Invisible

Invisible

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Life Ain't Gonna Lose

Life Ain't Gonna Lose

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Kanini & Kanino

Kanini & Kanino

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Bilby

Bilby

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Bird Karma

Bird Karma

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mark Normand: Out To Lunch

Mark Normand: Out To Lunch

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Drop

Drop

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours To Kill

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Chris D'Elia: No Pain

Chris D'Elia: No Pain

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★½
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Old School

Old School

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Tom Segura: Ball Hog

Tom Segura: Ball Hog

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Marc Maron: End Times Fun

Marc Maron: End Times Fun

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Bert Kreischer: Hey Big Boy

Bert Kreischer: Hey Big Boy

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Cool Runnings

Cool Runnings

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Sanjay's Super Team

Sanjay's Super Team

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Tom Papa: You're Doing Great!

Tom Papa: You're Doing Great!

2020
×
★★★
Edit this entry