RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 34 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Idiots and Angels

Idiots and Angels

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Aftershock

Aftershock

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Brick

Brick

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
03
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★
Edit this entry  
10
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Namesake

The Namesake

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★
Edit this entry  
08
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
06
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry