RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 31 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
28
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Road

The Road

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Django

Django

1966
×
★★★½
Edit this entry  
01
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
12
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Edit this entry  
11
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Edit this entry