RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 94 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Longest Ride

The Longest Ride

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Primer

Primer

2004
×
★★½
Edit this entry  
19
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Limitless

Limitless

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
I'm Brent Morin

I'm Brent Morin

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★★
Edit this entry  
06
Tom Segura: Completely Normal

Tom Segura: Completely Normal

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Free Willy

Free Willy

1993
×
★★★
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Paper Towns

Paper Towns

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Aloha

Aloha

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
At Any Price

At Any Price

2012
×
★★½
Edit this entry  
20
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Minions

Minions

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Maggie

Maggie

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Frequencies

Frequencies

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Welcome to Me

Welcome to Me

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry