RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 14 entries for films during February 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
23
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Birdman

Birdman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Giver

The Giver

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
I Origins

I Origins

2014
×
★★★★
Edit this entry