RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 66 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Wildflower

Wildflower

2016
×
★★½
Edit this entry  
21
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Epic

Epic

2013
×
★★½
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Edit this entry  
12
Return to Me

Return to Me

2000
×
★★★
Edit this entry  
11
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Russell Peters: Almost Famous

Russell Peters: Almost Famous

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
01
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Number 23

The Number 23

2007
×
★★
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Choice

The Choice

2016
×
★★½
Edit this entry