RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 64 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
½
Edit this entry  
03
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Derren Brown: The Heist

Derren Brown: The Heist

2006
×
★★½
Edit this entry  
21
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
What the Health

What the Health

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Jim Norton: Mouthful of Shame

Jim Norton: Mouthful of Shame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jo Koy: Live from Seattle

Jo Koy: Live from Seattle

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Edit this entry