RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 126 entries for action films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
08
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale

Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★½
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Allegiant

Allegiant

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★★
Edit this entry