RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 29 entries for crime films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
06
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Nerve

Nerve

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

The Girl Who Kicked the Hornet's Nest

2009
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
10
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Girl Who Played with Fire

The Girl Who Played with Fire

2009
×
★★★
Edit this entry  
01
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2009
×
★★★★
Edit this entry  
27
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
OSS 117: Lost in Rio

OSS 117: Lost in Rio

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry