RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 16 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

Michael Bolton's Big, Sexy Valentine's Day Special

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Center Stage

Center Stage

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
Rio 2

Rio 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Searching for Sugar Man

Searching for Sugar Man

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once

Once

2007
×
★★★½
Edit this entry