RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 123 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Don't Dance

I Don't Dance

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flight of the Conchords: Live in London

Flight of the Conchords: Live in London

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
I Need You to Kill

I Need You to Kill

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cross Road

Cross Road

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
12
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sarah Silverman: A Speck of Dust

Sarah Silverman: A Speck of Dust

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jim Norton: Mouthful of Shame

Jim Norton: Mouthful of Shame

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Garfunkel and Oates: Trying to be Special

Garfunkel and Oates: Trying to be Special

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Russell Peters: Almost Famous

Russell Peters: Almost Famous

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jim Jefferies: Freedumb

Jim Jefferies: Freedumb

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zoolander 2

Zoolander 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★½
Edit this entry