RSS feed for ChrisMagovern

ChrisMagovern has logged 140 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

Steve Martin and Martin Short: An Evening You Will Forget for the Rest of Your Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
06
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale

Sword Art Online The Movie: Ordinal Scale

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
17
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Edit this entry  
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Derren Brown: Pushed to the Edge

Derren Brown: Pushed to the Edge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Louis C.K. 2017

Louis C.K. 2017

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★
Edit this entry  
19
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Passengers

Passengers

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Edit this entry  
03
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Louis C.K.: Live at The Comedy Store

Louis C.K.: Live at The Comedy Store

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Joe Rogan: Triggered

Joe Rogan: Triggered

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mune: Guardian of the Moon

Mune: Guardian of the Moon

2014
×
★★★★
Edit this entry