Sort by

Christian has logged 548 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Carrie

Carrie

2013
×
★½
Edit this entry  
31
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Mingle All the Way

Mingle All the Way

2018
×
½
Edit this entry  
29
Moana

Moana

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Brave

Brave

2012
×
★★
Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spy Kids 3-D: Game Over

Spy Kids 3-D: Game Over

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Tender Mercies

Tender Mercies

1983
×
★★★½
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Murderball

Murderball

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Pieces of April

Pieces of April

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
My Kid Could Paint That

My Kid Could Paint That

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Election

Election

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★
Edit this entry  
19
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Edit this entry  
18
A Recipe for Seduction

A Recipe for Seduction

2020
×
Edit this entry  
14
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Dolittle

Dolittle

2020
×
Edit this entry  
14
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
13
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
What Happened to the Bees?

What Happened to the Bees?

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Survival Skills

Survival Skills

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Freaky

Freaky

2020
×
★½
Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Passage to India

A Passage to India

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry