Sort by

Christian has logged 24 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dresser

The Dresser

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Passage to India

A Passage to India

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Onward

Onward

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Places in the Heart

Places in the Heart

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prizzi's Honor

Prizzi's Honor

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hope and Glory

Hope and Glory

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Accidental Tourist

The Accidental Tourist

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
My Left Foot: The Story of Christy Brown

My Left Foot: The Story of Christy Brown

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Postman

The Postman

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catwoman

Catwoman

2004
×
½
Read the review Edit this entry