Sort by

Christian has logged 363 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Camp Confidential: America's Secret Nazis

Camp Confidential: America's Secret Nazis

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★
Edit this entry  
07
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Edit this entry  
11
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★½
Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
Edit this entry  
09
Abduction

Abduction

2011
×
Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Edit this entry  
06
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Karen

Karen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Alien³

Alien³

1992
×
★★½
Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Edit this entry  
27
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Edit this entry