Sort by

Christian has logged 27 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★½
Edit this entry  
31
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★
Edit this entry  
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
30
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Edit this entry  
30
Father of the Bride

Father of the Bride

1950
×
★★★
Edit this entry  
30
The Barbarian Invasions

The Barbarian Invasions

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★
Edit this entry  
27
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★½
Edit this entry  
26
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★½
Edit this entry  
23
Hulk

Hulk

2003
×
½
Edit this entry  
23
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
Edit this entry  
21
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry