chris has logged 24 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry