• Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Spring Awakening: Those You've Known

  • The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Both Sides of the Blade

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back - The Rooftop Concert

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Hallelujah: Leonard Cohen, A Journey, A Song

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Hemingway

    ★★★★★

  • Tom Petty, Somewhere You Feel Free

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★★

  • Paul McCartney at the Cavern Club

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★★

  • Bruce Springsteen's Letter to You

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½