RSS feed for ChrisRowella
  • Scoob!

    ★★½

  • Cursed Films

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★½

  • The Decline

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Underwater

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Doom: Annihilation

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • Z

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★★

  • Hell House LLC III: Lake of Fire

    ★★½

  • 3 from Hell

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Point Blank

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Avengement

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★½

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Furies

    ★★★½

  • Hellboy

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Wonder Park

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

    ★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Scotch: A Golden Dream

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Triple Threat

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Mortal Engines

    ★★★½

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½