Sort by
  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Metal Lords

    ★★★½

  • Moon Knight

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • WandaVision

  • Castle Freak

    ★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Soul

  • Freaky

    ★★★

  • Hamilton

  • The Invisible Man

  • Fantasy Island

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Knives Out

  • Color Out of Space

  • Roger Waters: Us + Them

  • Joker

    ★★★★

  • Haunt

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • The Lighthouse

  • Aladdin

  • In Search of Darkness

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Captain Marvel

  • WWE Elimination Chamber 2019

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★★

  • All the Colors of Giallo

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Venom

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • Ant-Man and the Wasp

  • The House That Jack Built

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Puppet Master: The Littlest Reich

    ★★★

  • Super Troopers 2

    ★★½

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½